Forum Kuracjuszy

Pełna wersja: Leczenie atopowego zapalenia skóry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Jak leczycie atopowe zapalenie skóry? 

Wybrać się do dermatologa czy próbować zmienić dietę?
To chyba zależy na kogo trafisz. Ja chodzę po dermatologach od kilku lat, bylam nawet u tych bardzo polecanych i nic.
Jeden diagnozuje ŁZS, drugi AZS, jeszcze inny mówi, że to żadne z powyższych i tak w kółko.
Zaczęłam sama sobie trochę pomagać, odstawiłam dużo rzeczy i jest TROCHĘ lepiej. Nie mniej jednak, głównie na twarzy i powiekach problem lubi powracać.

Polecam Ci również dermokosmetyki na azs w verdelab.pl - poleciła mi je znajoma, która również zmaga się z tym problemem i naprawde pomogły. Oczywiście w dłuższej perspektywie i przy regularnym stosowaniu.
Przy AZS ważna jest profilaktyka. Nawet jeśli na skórze ze nie żadnych zmian to należy pamiętać o smarowaniu ciała emolientem. Skórę należy nawilżać nawet kilka razy dziennie. Po wieczornej kąpieli grubą warstwę kremu/balsamu dać jeszcze na wilgotną skórę. Do tego należy unikać długich i gorących kąpieli, przegrzewania. Można wprowadzić do diety oleje tłoczone na zimno, np. olej lniany.

_______________________________________
https://www.twojevent.com/attraction/zespoly-muzyczne/