Forum Kuracjuszy
Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - Wersja do druku

+- Forum Kuracjuszy (http://www.forumkuracjuszy.pl)
+-- Dział: Leczenie i rehabilitacja (http://www.forumkuracjuszy.pl/dzial-leczenie-i-rehabilitacja)
+--- Dział: ABC zabiegów (http://www.forumkuracjuszy.pl/dzial-abc-zabiegow)
+--- Wątek: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia (/temat-skuteczna-terapia-w-rzucaniu-palenia)

Strony: 1 2


Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - halina53 - 2015-01-13

Nie wiem do końca, czy to jest odpowiedni dział na ten temat, jednak spróbuję tutaj. Chodzi mi o zabiegi, które pomagają w rzucaniu palenia - słyszałam, że ponoć pomaga elektrostymulacja (zamiast akupunktury) i terapia laserowa. Czy to jest prawda? Czy ktoś z was wie coś może o skuteczności jakichś zabiegów we wspomaganiu rzucania palenia? Dodam, że zmagam się z nałogiem od lat, wiele razy próbowałam rzucić palenie, także wspomagając się środkami z nikotyną. Jednak do tej pory mi się nie udało Cry. Proszę o pomoc!


Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - Krysia R. - 2015-01-14

to moze warto sprobowac zamiast srodkow z nikotyna te z cytyzyna? najbardziej popularny jest desmoxan, ale jest drogi. taki sam sklad (jesli chodzi o ilosc cytyzyny) ma tabex i jest ciut tanszy, tabletki maja nieco inna forme, ale dzialanie jest identyczne. tylko najpierw popytaj w roznych aptekach bo ceny i jednego i drugiego sa bardzo zroznicowane


Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - panier - 2015-01-14

Nie wiem czy wypada mi tutaj zabierać głos gdyż jestem niepalący :?
Mojemu serdecznemu koledze pomogła ... książka. Nie znam tytułu, autor to Allen Carr. Nie wierzyłem, bo już kilka razy rzucał na maksymalnie 2 m-ce. Przeczytał, usiadł na ławce, wypalił papierosa mówiąc że to jego ostatni. Żeby się potem nie wyparł to go nagraliśmy w obecności szanownych żon - i nie pali. Już przeszło 2 lata - mówi, że już ma z górki bo go nie ciągnie.
Może to jest sposób?
pozdrawiam


Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - JawLes - 2015-01-26

Witam w Nowym Roku! Co prawda trochę późno na życzenia, ale chyba się liczy :lol: ja właśnie od nowego roku po raz kolejny postanowiłem rzucić palenie. Muszę przyznać, że idzie mi nieźle, chociaż zdarzają mi się chwile słabości. Nigdy nie słyszałem o żadnych zabiegach które mogłyby pomóc, ja po prostu staram się unikać takich sytuacji, w których zazwyczaj palę, np. rezygnuję z porannej kawy i papieroska, po prostu wstaję później i nie mam już na to czasu Big Grin nic jednak nie zastąpi silnej woli. Trzymam za Ciebie Halina kciuki i życze powodzenia!


Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - stokrotka - 2015-01-29

ja nie palę i nie miałam żadnego problemu z rzucaniem, bo nigdy nie zaczęłam Big Grin to jest najlepszy sposób.

Pozdrawiam


Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - Sylwiaa - 2017-10-23

Mi pomogły tabletki Desmoksan.


Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - Sfalaa - 2017-10-30

Desmoksan jest rzeczywiście niezły, ale trzeba przeprowadzić kurację do końca - inaczej głód nikotynowy cię pokona...


RE: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - Dominik9 - 2018-06-18

Dla osób bardzo silnie uzależnionych najbardziej polecanym lekiem jest bupropion. Jest to lek jedynie na receptę i działa na te same receptory co nikotyna. W dodatku nie powoduje obniżenia nastroju związanego z odstawieniem. Ale trzeba mieć na uwadze, że są to już leki psychiatryczne i ich stosowanie powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Natomiast są bardzo skuteczne - ale tylko jeśli idą w parze z prawdziwą wolą porzucenia nałogu Smile


RE: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - Iza1234 - 2018-08-25

A ja polecam nie szukać leków w internecie tylko u lekarza.


RE: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia - geniusz0101 - 2019-07-23

Cytryzyna jest okej, a jeśli jesteś bardzo nałogowym, możesz spróbować przerzucić się na epapierosy Smile